شما اينجا هستيد: Home » حقایق » الویس و کاراته

الویس و کاراته

آشنایی الویس با کاراته از زمانی آغاز گردید که در سال 1958 ،برای خدمت سربازی به آلمان اعزام شد. اولین مربی او فردی به نام یورگن سیدل آلمانی بود که سبک شوتوکان کار می کرد.و در منزل شخصی الویس در Nauheim ،به او آموزش میداد.
خوشبختانه در ارتش این امکان وجود داشت که فرد بتواند از یک ماه مرخصی با حقوق استفاده نماید . و الویس در طی تعطیلاتی که در پاریس داشت از Tetsugio Murakami درس های خصوصی گرفت . موراکامی از یکی از بهترین اساتید رشته شوتوکان در ژاپن بود که از پیشگامان آموزش شوتوکان در اروپا محسوب می شد . حتی یک بار الویس نه روز تمام ،روزی چند ساعت ،نزد موراکامی آموزش دید.
بعدها هم دراوقات فراغتش نزد رکس منسفیلد ،همقطارش در پایگاه ،تمرین می کرد.

elvis-and-karate

در طی همین زمان بود که الویس شروع کرد به آماده کردن دستهایش برای شکستن تخته . به همین دلیل مشتهایش را به سطوح سخت می کوبید.
مربی بعدی او استاد ژاپنی به نام Tetugio Murakami بود که بعدها استاد شوتوکان اروپا شد.
در سال 1960 ،زمانی که الویس دوره های سبک ژاپنی را پشت سر گذاشته بود ، با پدر کن پوی آمریکایی ، اد پارکر در یک نمایش کاراته در ویل شایر بورلی هیلز هتل ،آشنا شد ، آقای پارکر الویس را به هنک اسلومانسکی ، مربی کاراته فورت کمپل معرفی کرد تا امتحان کمربند سیاه از الویس بگیرد.و در بیست و یکم جولای 1960 کمپل کمربند سیاه شخص خودش را به الویس اعطا کرد.
الویس مابین سالهای 1970 -1974 زیر نظر استاد کانگ ری در ممفیس تعلیم می دید . او معتقد بود که استاد ری شهرت به سزایی در این رشته دارد و همچنین اد پارکر ( مربی قبلی او در کالیفرنیا ) هم قویا تمرین با او را توصیه کرده بود.
در طی چهار سالی که الویس زیر نظر استاد ری بود ، مانند سایر شاگردان استاد ،لقبی از بین اسامی حیوانات برگزید تا در تمرینات با این اسم مورد خطاب قرار گیرد. ابتدا لقب Mr. Panter ( آقای پلنگ ) را انتخاب نمود ، ولی بعدها این نام را به خاطر اشارات سیاسی که در آن زمان در بر داشت ،به Mr. Tiger ( آقای ببر ) تغیییر داد .
الویس همراه با سایر شاگردان در جلسات منظم تمرین شرکت می کرد .و دیسپلین حاکم بر کلاس به قدری سخت بود که او از همان اندازه آزادی بهره مند بود که دیگران ،بدون فشار از سوی طرفدارانی که او را می ستودند. کمربند سیاه دان 7 در سال 1973 توسط استاد ری به او اهدا شد.

مترجم: شانیا

About The Author

"JilVis"

Number of Entries : 1215
Scroll to top