شما اينجا هستيد: Home » گاه شمار » ژانویه » گاهشمار 28 ژانویه در زندگی الویس پریسلی

گاهشمار 28 ژانویه در زندگی الویس پریسلی

گاهشمار 28 ژانویه در زندگی الویس پریسلی:
1955
الویس در دبیرستان، گاستون، تگزاس اجرا داشت.
1956
در طول صبح تمرینات برای برنامه Stage Show در استودیو نولا ادامه داشت. شو تلویزیونی از استودیو CBS در ساعت 8 شب پخش شد. با توجه به بدی آب و هوا و به دلیل اینکه الویس در شهر نیویورک ناشناخته بود، مردم زیادی در شو شرکت نکردند.
1959
الویس اولین مصاحبه واقعی خود را از زمانی که او در آلمان مستقر شده بود، انجام داد. او طی مصاحبه اش با دی جی شهر ممفیس کیت شریف به این نکته اعتراف کرد که او همچنان دلتنگ است و تصور میکند که در حال حاضر توانایی انجام هر کاری بغیر از شو بیزنیس (خوانندگی) را ندارد .الویس گفت: “چه آواز بخونی یا به عنوان یک کارگردان پشت صحنه کارکنی. میدونید، فقط کافیه توی خون شما باشه، دیگه دور موندن ازش خیلی سخته. “
طی این هفته و یا هفته بعد از آن کل گروه الویس محیط سخت هتل Grunewald را ترک و در همان نزدیکی به Goethestrasse نقل مکان کردند. صاحبخانه خانم Frau Pieper ، اجاره زیادی به مبلغ 800 دلار در ماه از آنها گرفت. با این حال، او همچنان یک اتاق در خانه برای خودش نگه داشته بود. تا حدودی به عنوان خدمتکار کار می کرد، تا حدودی هم مراقب مهمانان جدید خود بود. به زودی مادر بزرگ الویس و خانم Frau Pieper به سرعت با هم دوست شدند ، هر چند که آنها اغلب باهم درتضاد بودند وهر کدام هم به زبان خودشان حرف میزدند.
1963
فیلمبرداری اصلی فیلم Fun In Acapulco در استودیو پارامونت آغاز شد. همه صحنه های الویس در هالیوود، با پشت زمینه های فیلم گرفته شده در آکاپولکو فیلم برداری شد.
1966
دوباره شایعاتی در مورد فروش قرارداد الویس توسط کلنل (تام پارکر) شده بود. الویس به کلنل تلفن کرد اما او اینگونه به الویس اطمینان داد : “(فروخته)نمی شود مگر اینکه آنها بخواهند به اندازه کافی به ما پرداخت کنند بنابراین ما می توانیم خود را بازنشسته کنیم و دیگر مجبور نیستیم بیش از این کار کنیم. اگر آنها ما را تحت این شرایط میخواهند من قویا فروش مان را پیشنهاد میکنم.”
1970
پرسیلا و دوستان از لوس آنجلس پرواز کردند.
1973
فیلم Elvis On Tour به عنوان بهترین فیلم مستند سال 1972 جایزه گرفت. با این حال الویس از همان آغاز اجراهایش بیمار بود. مطبوعات عدم انرژی و علاقه مشهود الویس را به اثرات ناشی از بیماری اش نسبت دادند، اما برخی از طرفداران و رفقای ها دور و بر او نگرانی عمیق تری در مورد ناراحتی روحی الویس داشتند.
1976
جلسه ویژه ضبط در گریس لند در اتاق جنگل بخاطر مراسم تشییع جنازه یک افسر پلیس دنور به تعویق افتاد. الویس دستور داد تا جی دی سامنر و استمپس در طی مراسم بخوانند و الویس برای مراسم لباس دوخته شده مخصوصی را که یونیفرم رئیس پلیس دنور بود ، به تن داشت.

الویس در دنور در روز چهارشنبه 28 ژانویه 1976برای تشییع جنازه یوجین کندی (برادر کاپیتان جری کندی). الویس می دانست که مراسم تشییع جنازه پر از افسران پلیس خواهد بود از این رو او مانند بقیه لباس پوشید که خیلی هم مناسبش بود بنابراین با این کار مانع جلب توجه دیگران از آنچه که در حال برگزار بود، شد. او همچنین هزینه کل مراسم تشییع جنازه را پرداخت.

مترجم: علیرضا

 

عکسهای مربوط به این روز:

الویس در اولین شو تلویزیونی Stage Show در نیویورک چنین روزی 28 ژانویه 1956

الویس در اولین شو تلویزیونی Stage Show در نیویورک چنین روزی 28 ژانویه 1956

 

الویس در اولین شو تلویزیونی Stage Show در نیویورک چنین روزی 28 ژانویه 1956

الویس در اولین شو تلویزیونی Stage Show در نیویورک چنین روزی 28 ژانویه 1956

 

 

الویس و کاپیتان جری کندی (سمت چپ)

الویس و کاپیتان جری کندی (سمت چپ)

 

الویس و کاپیتان جری کندی

الویس و کاپیتان جری کندی

 

پلاک ماشین لینکونی که الویس به کاپیتان جری کندی هدیه داد

پلاک ماشین لینکونی که الویس به کاپیتان جری کندی هدیه داد

 

 

فایلهای تصویری مربوط به این روز:

ویدیو کلیپی از اجرای زنده ترانه Shake, Rattle and Roll در اولین شو تلویزیونی الویس Stage Show در نیویورک 28 ژانویه 1956

ویدیو کلیپی از اجرای زنده ترانه I Got a Woman در اولین شو تلویزیونی الویس Stage Show در نیویورک 28 ژانویه 1956

About The Author

Number of Entries : 333
Scroll to top