شما اينجا هستيد: Home » گاه شمار » دسامبر » گاه شمار24 دسامبر در زندگی الویس پریسلی

گاه شمار24 دسامبر در زندگی الویس پریسلی

گاه شمار24 دسامبر در زندگی الویس پریسلی:

1955
در چنین روزی در سال 1955 ، الویس در ایام کریسمس در گریسلند ماند و آن هفته را در Hayride لوییزیانا اصلا ظاهر نشد
1956
در چنین روزی در سال 1956 ، الویس با ‘دوتی هارمونی ‘ دختر رقصنده ای که با وی در لاس وگاس قرار عاشقانه داشت، به مرکز خرید خطوط هوایی لامار رفتند تا برای کریسمس خرید کنند .
1957
در چنین روزی در سال 1957 ، الویس نامه ای به هیئت اعزام به خدمت در شهر ممفیس نوشته و رسما از آنها تقاضای تعویق اعظام نمود تا بتواند فیلمبرداری پروژه جدیدش در motion picture را به پایان ببرد . در نامه اش دلیل خود را چنین مطرح کرد :” …بدین ترتیب افرادی که پروژه را در دست دارند روی آنچه تاکنون انجام داده اند متضرر نخواهند شد . “
1958
در چنین روزی در سال 1958 ، الویس در تزیین درخت کریسمس به سربازهای همقطارش قدری کمک کرده و آنان را با نسخه پر جنب و جوش ترانه Silent Night سرگرم نمود .
1959
در چنین روزی در سال 1959، مدت کوتاهی بود که الویس شروع به درمانهای پوستی برای خود نموده بود . اما وقتی مجبور شد بدلیل اظهارات بیشرمانه “گریسل لاندو” درمانگرش ، از وی شکایت کند ، این درمان را بطور ناگهانی قطع کرد . پس از پاسخ الویس به آن اظهارات ، لاندو ، وی را تهدید به اخاذی درباره دختران 16 ساله ای نمود که میدانست الویس آنها را میبیند . در پی این اتهام ، الویس به مدیر برنامه اش کلنل پارکر تلفن کرده و روز پس از آن برای طرح شکایت به Provost Marshal Division از ارتش مراجعه کرده و مورد به FBI ارجاع شد . از آنجا که گریسل لاندو یک پزشک واقعی نبود ، با دریافت دستمزد پایینی با پرواز به لندن گریخت و این پایان ماجرا بود .
1964
در چنین روزی در سال 1964 ، الویس قرارداد یکساله دیگری را برای منزل Perugia Way امضاء نمود . این قرار داد جهت سال متوالی تنظیم شده بود.
1965
در چنین روزی در سال 1965 الویس به پریسیلا بیولیو پیشنهاد ازدواج داد .
1965
در چنین روزی در سال 1965 ، الویس از فروشگاه برند ‘ هری لویچ’ هدایایی شامل دو ساعت مچی طلا با حروف اختصاری “GK” برای دوست صمیمیش جرج کلاین و “EP” برای خودش ، تعدادی انگشتر ، سینه ریز و یک گل سینه پروانه ای که همگی دارای الماس بودند ، خریداری کرد .
1966
در چنین روزی در سال 1966 ، الویس از پریسیلا خواستگاری کرد . او حلقه ای به پریسیلا هدیه کرد که آن را مدتی پیش از جواهری برند Harry Levitch خریداری کرده بود.
1967
در چنین روری در سال 1967 ، مقدار زیادی تزیینات برای مهمانی شب کریسمس در گریسلند ، از ‘دیکسی رنتس’ اجاره شدند . زمین را مثل همیشه با تمثال داستان تولد حضرت عیسی در اندازه های حقیقی تزیین کرده بودند و 8 درخت آذین بندی شده با روبان و چراغهای کوچک نیز قرض گرفته شدند. اکنون تمامی این تزیینات متعلق به گریسلند میباشند.
1970
در چنین روزی در سال 1970 ، الویس بازهم تعدادی مرسدس هدیه کرد .اینبار هدیه اش برای سونی وست که قرار بود ازدواج کند ، دکتر نیک و بیل موریس بود .صبح زود الویس به دفتر قرارگاه پلیس ممفیس رفت تا با آنها سلام علیکی بکند . سلامی گرم به مردان و زنانی که حتی در رویداد مهمی مثل کریسمس مجبور بودند سر کارهایشان باشند …
1971
در چنین روزی در سال 1971 ، الویس ساعتی مچی به قیمت 1100 دلار ، انگشتری به قیمت 500 دلار و زنجیری به قیمت 1200 دلار از Lowell Hays خرید . این معامله در سالن مردانه تالار Memphian انجام گرفت .
1973
در چنین روزی در سال 1973 ، الویس که تقریبا هرشب به سینما میرفت ، این یک شب را به دلیل جراحی و برداشتن ناخن شصت پایش که به شدت در گوشت فرو رفته بود نتوانست برود . این جراحی در مطب متخصص و در شهر ممفیس صورت گرفته بود .
1975
در چنین روزی در سال 1975 ، ‘ ماریون کوکه ‘ پرستار شب گریسلند ، در پی کابوسی که الویس دید در اتاق وی حاضر شد . به گفته کوکه کابوس آنقدر واقعی بوده که الویس با آشفتگی شدیدی از خواب پریده بود . الویس خواب دیده بود ورشکست شده و تمامی دوستانش او را ترک کرده اند .

مترجم: فیروزه

About The Author

Number of Entries : 333
Scroll to top