شما اينجا هستيد: Home » گاه شمار » ژانویه » گاه شمار12 ژانویه در زندگی الویس پریسلی

گاه شمار12 ژانویه در زندگی الویس پریسلی

گاه شمار12  ژانویه در زندگی الویس پریسلی:

1955
الویس در سالن شهر، کلارکسدیل، می سی سی پی اجرا داشت.این یک تور دو هفته ای بود ، همراه با Jim Ed and Maxine Brown که توسط باب نیل رزرو شده بود.

1957
الویس اولین ضبط خود را بعد از 4 ماه در استدیو رادیو آغاز کرد. استدیو RCA مشتاق به داشتن همکاری با الویس در زمینه ضبط تک آهنگها و آهنگهای سبک گاسپل بود ، اما الویس تمایلی به ضبط در نشویل نداشت. او از ظهر تا 5 بعدازظهر شروع به کار برای تکمیل 5 ترانه کرد که شامل ترانه های Don’t Be Cruel, All Shook Up و I Believe بودند.
1960
الویس، جو اسپوزیتو، کلیف گلیوز، لامار فیکه و یورگن سیدل به پاریس سفر کردند.در طول این دیدار آنها در 5 کلاس کاراته که توسط تیتسوجی مراکومی ، یک معلم ژاپنی از روش شوتوکان، تشیکل شده بود حضور داشتند.
در طول این سفر الویس به دیدن گلدن گیت چهارجانبه آمریکا که توسط چارلی هادج در آلمان معرفی شده بود رفت. بعد از اتمام شو او با گروه در پشت صحنه نشست و با خوشحالی شروع به خواندن ترانه های گاسپل ، یکی پس از دیگری کرد.

1964
الویس در ساعت 6 بعدازظهر با موتور سیکلت خود به استدیو بی RCA در نشویل وارد شد. الویس جلسه 5 ساعت ضبط خود را شروع کرد با دستور گرفتن غذا برای همه. بعد از ضبط دوباره اهنگهای Ask Me و Memphis Tennessee که از جلسه ضبط دوره گذشته در ماه می بود ، الویس یک اجرای موثری از آهنگ It Hurts Me را ارائه کرد.این قطعه رمانتیک به عنوان اهنگ مورد علاقه و شخصی الویس برای سالهای زیادی باقی ماند.
1968
نایب رییس استیو NBC آقای تام سارنوف اعلام کرد که الویس پریسلی و NBC برای تولید یک فیلم الویس و یه برنامه تلویزیونی مخصوص کریسمس برای کریسمس 1968 دست یافتند.

1970
الویس همچنان مشغول تمرین در سان ست لاس وگاس بود. الویس هر شب بجز یکشنبه ها برای 5 شب مشغول کار بود.
به طور معمول الویس در حدود ساعت 7 بعدازظهر به استدیو میرسید و برای 5 تا 6 ساعت مشغول کار بود
1973
در این روز ویژه الویس در یک تمرین اضافی شرکت کرد برای اینکه به یکسری مشکلات فنی رسیدگی کند.
قرار بود الویس روی صحنه ای اجرا کنه که یک راهروی بلندی داشت که درازای ان به قسمت حضار ختم میشده و یک تمثیل بزرگ چشمک زنی از الویس در پشت سر او وجود داشت.
این شو در ساعت 8:30 بعدازظهر شروع شد.و این شو با عنوان اخرین تمرین ضبط شد تا در صورت وجود نقصهای فنی در شب بعدی مشکلی بابت ارسال ماهواره بوجود نیاید.و فهرستی که برای هر شو استفاده شده بود یکسان بودند.
هیچگونه پولی برای ورودی این شو گرفته نشد . اما اعلام شد که انتظار میرود مبلغی جهت اعانه برای رسیدن به مبلغ مورد نظر به میزان 25000 دلار برای کمک به موسسه حمایت از بیماران سرطانی Kui Lee Cancer Fund جمع آوری شود.

1974
الویس به لس آنجلس پرواز کرد.

عکسهای مربوط به این روز:

الویس در چنین روزی 12 ژانویه 1964در ساعت 6 بعدازظهر  با موتور سیکلت خود  به  استدیو بی   RCA در نشویل وارد شد.

الویس در چنین روزی 12 ژانویه 1964در ساعت 6 بعدازظهر با موتور سیکلت خود به استدیو بی RCA در نشویل وارد شد.

 

الویس در کنسرت تمرینی Aloha From Hawaii چنین روزی 12 ژانویه 1973

الویس در کنسرت تمرینی Aloha From Hawaii چنین روزی 12 ژانویه 1973

 

فایلهای صوتی مربوط به این روز:

فایل صوتی ترانه All Shook Up ضبط شده در استودیوی RCA چنین روزی 12 ژانویه 1957

فایل صوتی ترانه It Hurts Me ضبط شده در استودیوی بی RCA چنین روزی 12 ژانویه 1964

About The Author

Number of Entries : 333
Scroll to top