شما اينجا هستيد: Home » حقایق » خاطراتی از الویس در سالهای دبیرستان

خاطراتی از الویس در سالهای دبیرستان

الویس در سالهای دبیرستان:

الویس پریسلی بزرگترین خواننده راک اند رول قرن بیستم در دوران تحصیل در مدرسه بسیار پسر خجالتی بود.هنگامیکه آنها از شهر تپولو میسیسیپی به ممفیس تنسی نقل مکان کردند ، الویس در دبیرستان هولمز ثبت نام کرد. اما مدت زیادی طول کشید تا موفق شد خود را با محیط جدید وقف دهد.

elvis-presley-in-high-school

 

پدرش ورنون پریسلی در اینباره میگوید:

در آن سالها الویس از این میترسید که بچه ها در مدرسه به اوبخندند…..

پسری که همیشه با خودش آوازهای دلنشین را زمزمه میکرد هنگامی که احساس میکرد کسی صدای او را شنیده صدای خود را قطع کرده و از خواندن امتناع میورزید.

یکی از همکلاسیهایش به نام مونا رابورن درباره الویس در دوران دبیرستان میگوید:

همیشه از الویس متعجب بودم.او بسیار پسردوستداشتنی بود اما با بقیه بچه ها خیلی تفاوت داشت.معمولا بلیز و شلوار مشگی میپوشید و تصور من این است که با این کار میخواست نشان دهد که بزرگ شده است.در آن زمان که موهای همه بچه ها بسیار کوتاه بود او موهای خود را بلند میکرد.همیشه گیتارش همراهش بود.یکبار پس از اصرارهای زیاد ما راضی شد که برای ما آواز بخواند ولی هنوز شروع نکرده بود که زنگ خورد و ما مجبور شدیم مدرسه را ترک کنیم.

روزی الویس دوستانش را به خانه دعوت کرد تا درخواستهای مکرر آنها را اجابت کرده و برای آنها آواز خوانده و گیتار بنوازد.ولی نکته جالب اینجاست که او به قدری خجالتی بود که موقع اجراء چراغها را خاموش کرد تا دوستانش او را در حین خواندن و نواختن نبینند!

 

خانم الینور ریچموند معاون دبیرستان میگوید:

الویس بسیار پسر خجالتی – مودب و بخشنده ای بود و تمام اولیاء مدرسه از ایمان خیلی قوی او آگاه بودند.

و مدیر مدرسه تام ببریندلی نیز در اینباره میگوید:

به خوبی به یاد دارم که الویس هیچگاه بخاطر بی انظباطی و یا تنبیه به دفتر مدرسه فرا خوانده نشد. او همیشه تکالیف خود را به نحو احسن انجام میداد.

جرج کلاین دوست صمیمی الویس در دوران مدرسه و ناشر مجله تحصیل  میگوید:

الویس بسیار روح لطیف و درک بسیار بالایی داشت و مدت زیادی طول کشید که من /بعد از کلاس دهم /توانستم اندکی او را درک کنم.من معتقدم با اینکه او فقط یک دانش آموز بود ولی  از معلمان مدرسه هم بیشتر آگاهی داشت.

خانم میلدر معلم خصوصی الویس که در واقع یکی از دوستان مخصوص الویس در دوران مدرسه محسوب میشود نیز در اینمورد عقیده دارد:

من میدانم که تمام بچه های کلاس همین احساس جرج را در مورد الویس داشتند.

و نیز خاطره ای از الویس تعریف میکند:

به یاد دارم  که الویس در سالهای پایان دبیرستان چه خوش درخشید. برای یکی از مراسم قرار بود نمایشی موزیکال را روی صحنه ببریم و این در حالی بود که وقتی برای تمرین نداشتیم.من به بچه ها گفتم از میان شما چه کسی میتواند بدون تمرین کار موسیقی نمایش را انجام دهد؟در این هنگام چهره الویس درخشید و این کار را قبول کرد و مورد تشویق بسیار انجمن مدرسه قرار گرفت.

الویس در کریسمس 1955 موفق به کسب مدرک دیپلم شده و از دبیرستان فارق التحصیل شد.ولی همیشه در ذهن و قلب اهالی مدرسه باقی ماند.پسری که برای آنها مظهر مهربانی صداقت و وظیفه شناسی بود.

About The Author

"JilVis"

Number of Entries : 1216
Scroll to top