شما اينجا هستيد: Home » حقایق » بم ترین صدای جهان در گروه الویس پریسلی

بم ترین صدای جهان در گروه الویس پریسلی

بین همه خواننده های بم صدای تاریخ ( Bass singer )که ژرف ترین آواز ها را خوانده اند و لرزاننده ترین صداها را داشته اند جی دی سامنر ، J. D. Sumner خواننده سبک گاسپل و ترانه سرای امریکایی متولد 1924 فلوریدای امریکا مهم ترین و نامدار ترین آنهاست.
عمده شهرت دی چی سامنر خوانندگی در بم ترین نت ها با تسلط و مهارتی بی نظیر بود به گونه ای که از او به عنوان بزرگترین بم خوان تاریخ موسیقی یاد می شود.او که گستره صدایش به پایین ترین نت پیانو می رسید می توانست حدود 30 ثانیه روی بم ترین نتی که بشر بدان دست یافته خوانندگی کند کاری که به امری محال شبیه است. ادعا می شود که او توانست روی نت Eb0 در یک کنسرت الویس پریسلی خوانندگی کند صدایی که تنها فیل ها می توانند آن را تولید کنند.

 

جی دی سامنر فعالیت خود را از سال 1945 آغاز کرد او ابتدا بین سال های 1945 تا 1949 با گروه آوازی The Sunny South Quartet همکاری کرد سپس به گروه Sunshine Boys پیوست و پس از 5 سال به دیگر گروه آوازی نامدار Blackwood Brothers Quartet پیوست . 20 البوم ماحصل کار با این گروه بود . در سال 1962 اتفاق بزرگی برای او رخ داد.الویس پریسلی که وقتی نوجوان بود آواز او را شنیده بود و سامنر را همچون یک بت در ذهن ستایش می کرد به او که مدیر گروه the Stamps Quartet شده بود پیشنهاد همکاری با خود را داد. جی دی سامنر از سال 1971 به عنوان “همخوان ” یا خوانندهٔ پس‌زمینه با گروه خود همراه الویس پریسلی که بزرگترین هنرمند جهان بود در کنسرت ها آواز خواند و بسیار دیده شد و مردم جهان با صدای خارق العاده او بیشتر آشنا شدند .

وقتی در سال 1976 الویس پریسلی آهنگ بسیار موفق Way Down را با صدای پس زمینه جی دی سامنر خواند بم ترین صدایی که توسط یک انسان در یک آهنگ خوانده شده است را تولید کرد. این رویداد در کتاب رکورد های گینس ثبت شد. جی دی سامنر در این آهنگ فقط کلمات Way on down را تکرار می کرد.

جی دی سامنر تا پایان زندگی الویس در سال 1977 همراه او بود ، تقدیر اینچنین رقم زد که او که سال 1958 در مراسم خاکسپاری مادر الویس Gladys آواز خوانده بود در مراسم خاکسپاری الویس نیز آواز بخواند .

پس از مرگ الویس و کنار رفتن از گروه the Stamps Quartet سامنر در سال 1980 به گروه اساتید آواز Masters V پیوست که گروهی متشکل از نخبگان آواز آمریکا بود. او سپس در سال 1988 دوباره گروه the Stamps Quarte را تشکیل داد.

جی دی سامر به عنوان ترانه نویس در طول عمر خود حدود 700 آهنگ نوشت . از او 7 البوم شخصی منتشر شد همچنین با گروه هایی که در بالا نام بردم بیش از 60 البوم متتشر کرد. جی دی سامنر در نهایت در سال 1998 سه روز قبل از جشن تولد خود در سن 74 سالگی درگذشت . روحش شاد.

About The Author

"JilVis"

Number of Entries : 1214
Scroll to top