شما اينجا هستيد: Home » الویس شناسی » زندگینامه الویس پریسلی قسمت چهارم

زندگینامه الویس پریسلی قسمت چهارم

bioghraphy-4

( سالهای 1958 تا 1960) خدمت در ارتش

در تاریخ 20 دسامبر 1957 الویس به خدمت سربازی فرا خوانده شد و در روز دوشنبه 24 مارس 1958 تحت شماره53310761 شروع به خدمت سر بازی کرد . که از این روز در کتاب لغتنامه الویس به عنوان دوشنبه سیاه نام برده شده است . الویس برای خدمت سربازی به آلمان رفت و این باعث تعجب مردم شد . زیرا الویس دارای چنان موقعیتی بود که حتی میتوانست خود رااز خدمت سربازی در خود آمریکا هم معاف کند . حال آنکه او به آلمان اعزام شد . این برنامه توسط کلنل تام پارکر_مدیر تبلیغاتی الویس_ ترتیب داده شده بود . پارکر در جواب خبرنگارانی که از او میپرسیدند : (چرا الویس با اینمشغت باید دوران سربازیش را طی کند؟) گفت: (من میخواهم از الویس یک مرد بسازم.)فرستاده شدن الویس به یک کشور دور چون آلمان شاید به نفع الویس شد واز او یک مرد ساخت ولی همچنین برای او ضرری جبران ناپذیر به همراه داشت و آن از دست دادن مادرش بود.

فوت گلادیس مادر الویس

گلادیس از رفتن الویس به آلمان بیش از اندازه ناراحت شد. زیراتا به حال به این اندازه از پسرش دور نشده بود و دور شدن ازا لویس خاطره ناگوار از دست دادن جسی _ دوقولوی الویس_ رادر ذهنش تداعی میکرد . اضطراب و نگرانی شدید و غصه فراوان بالا خره او را از پای در آورد و گلادیس در روز 14 آگوست 1958 بر اثر حمله قلبی از دنیا رفت . این واقعه برای الویس بسیار دردناک و غیر قابل قبول بود. بطوری که همیشه از فوت مادرش به عنوان دردناکترین حادثه زندگیش نام میبرد.بد نیست به این نکته اشاره کنیم که گلادیس ابتدا در آرامگاه عمومی شهر دفن شد ولی بعدها بعد از فوت الویس و دفن اودر گریسلند این مکان بصورت موزه و نیز آرامگاه خصوصی خانواده پریسلی در آ مد و جسد گلادیس راهم به این آرامگاه گریسلندانتقال دادند.

ملاقات الویس با پریسیلا

چیزی که سبب شد الویس بتواند غم از دست دادن مادرش را تحمل کند ملاقات با دختری 14 ساله به نام پریسیلا بیولیو بود. پریسیلا دختر خوانده کاپیتان جوزف پل بیولیو خلبان هواپیمادر شهر فرانکفورت بود…. الویس وقتی با پریسیلا ملاقات کردسخت شیفته او شد و تصمیم گرفت او را رها نکند . وقتی از اوپرسیدند:( چرا از میان این همه دختر جوان پریسیلا را انتخواب کرده است؟) او گفت: ( پریسیلا تنها دختری است که مرا بخاطر خودم دوست دارد!)مدتی طول کشید تا الویس موفق شد از پدر پریسیلا اجازه بگیرد تا او را با خود به آمریکا ببرد . الویس مصمم بودهر طور که شده پریسیلا را ازدست ندهد. بعداز آن هم پریسیلا تحت سرپرستی پدرالویس قرار گرفت تا به سن ازدواج رسید….

الویس د ر تمام دوران سربازی خود یک سرباز نمونه و وظیفه شناس بود و وطن پرستی او شهره خاص و عام ….او حتی در دوران سربازی هم موسیقی را فراموش نکرد وهمواره دوستانش از هنر او بهره میبردند…..سر انجام در5 مارس 1960 دوران سربازیش به پایان رسید و
به آمریکا باز گشت .

About The Author

"JilVis"

Number of Entries : 1215
Scroll to top