شما اينجا هستيد: Home » الویس شناسی » دوستان » سانی وست

سانی وست

سانی وست دوست و بادیگارد الویس و پسر عموی رد وست و یکی از نویسنده کتاب معروف “what happend elvis” بود.

sonny-west

سانی وست متولد 5 جولای 1938 د در گذشته 24 می 2017 برای مدت 16 سال دوست و بادیگارد الویس و نیز یکی از اعضاء گروه مافیای ممفیس بود.

سانی وست به همراه پسرعموی خود رد وست در دبیرستان با الویس آشنا شده بودند. والدین سانی همانند الویس از شهری در ایالت میسیسیپی به ممفیس مهاجرت کرده بودند و در زمان دبیرستان هر دو آنها از اقشار ضعیف و کم درامد جامعه محسوب میشدند و این موضوع آنها را به هم نزدیک کرد.

چه در زمان خیات الویس و چه بعد از آن سانی وست چندین کتاب درباره الویس نوشت و چندین مصاحبه در باره الویس و نحوه دوستی و ارتباط خود با او انجام داد.

کار کردن با الویس:

پسرعموی سانی ، رد ، ار سال 1955 به عنوان بادیگارد و راننده الویس مشغول به کار شده بود. سانی نیز بعد از سالها در 1958 الویس را در یک سالن اسکیت دوباره ملاقات کرد. در آن زمان سانی به عنوان مهماندار هواپیما در خطوط هوایی کار میکرد ، اما در سال 1960 پس از اخراج شدن از کارش به گروه الویس پیوست و کار خود را به عنوان بادیگارد ، تعمیرکار ماشین و کار خدماتی خشکشویی از 1960 تا 1976 ادامه داد.

در سال 1976 سانی و پسرعمویش رد به همراه یک بادیگارد دیگر به نام دیوید هیبر نوسط ورنون پریسلی ، پدر الویس از کار خود اخراج شدند. دلیل اخراج آنها  توسط ورنون به درستی مشخص نشد اما شایع شد که آنها در پی دروغ پراکنی و بزرگنمایی و پرونده سازی بر علیه الویس به خاطر مشکل دارویی اش بودند و این کار آنها به الویس صدمه میزد.

در جولای 1977 ینی دقیقا یکسال پس از اخراج ، آنها  کتاب مغرضانه ای به نام ” الویس را چه شده است” منتشر کردند که بسیار پرفروش بود . تنها دو هفته پس از انتشار این کتاب الویس از دنیا رفت.

در سال 2002 سانی وست کتاب دومی نوشت به نام  Elvis: Still Taking Care of Businessو در آن تمام نوشته های کتاب قبلی را تکذیب کرد.
مضمون کتاب دوم درباره روابط الویس با اعضای گروهش (Taking Care of Busines (TCB band و تمام خاطرات شگفت انگیزیست که آنها در تمام طول این مدت با الویس داشته اند.
وی با اشاره به کتاب “الویس را چه شده است؟ ” گفت : تمام داروهای مصرف شده توسط الویس ، تجویز شده از سوی پزشک شخصی اش بوده اند ، اما الویس حتی مصرف آن داروهای تجویز شده را نیز انکار میکرد.
در مصاحبه ای که به مناسبت انتشار کتاب دوم با او انجام شد وی گفت که محتویات کتاب دوم 180 درجه با کتاب اول متفاوت است. همچنین او با بیان اینکه اخراج از کار در سال 1976 آنها را بر این وا داشته که کتاب اول را بنویسند گفت که نوشتن آن کتاب اشتباه بود!

سانی وست در چند فیلم سینمایی الویس نقشهای کوتاهی را بازی کرده که عبارتند از:

 

اینجا هم لیست مستندهایی از زندگی الویس پریسلی است که سانی وست در آنها خضور دارد و در ساخت آنها مشارکت کرده.

 • 1970 – Elvis: That’s The Way It Is
 • 1972 – Elvis On Tour
 • 1981 – This is Elvis
 • 1999 –  Rock & Roll: Colonel Tom Parker
 • 1999 – E! True Hollywood Story: The Last Days of Elvis
 • 1999 – Elvis: All The King’s Men – Legend Lives On
 • 2002 – The Definitive Elvis: Elvis and Priscilla
 • 2002 – The Definitive Elvis: Elvis and the Colonel
 • 2002 – The Definitive Elvis: The Hollywood Years – Part II
 • 2005 – Elvis by the Presleys
 • 2007 – Kingdom: Elvis in Vegas
 • 2016 – (television hospital interview)

 

سایر اخبار و مطالب مرتیط با “سانی وست” در این وبسایت:

elvis-what-happend

sonny-west

 

About The Author

"JilVis"

Number of Entries : 1216
Scroll to top