شما اينجا هستيد: Home » الویس شناسی » دوستان » اسکاتی مور

اسکاتی مور

اسکاتی مور ؛ گیتاریست الویس بین سالهای 1954 تا 1968. او متولد 27 دسامبر سال 1931، وینفیلد بود.

Scotty-Moore

اسکاتی مور از سن هشت سالگی شروع به نواختن گیتار کرد و پس از جدایی از نیروی دریایی در سال 1952، در ممفیس اقامت گزید. در حالی که تلاش می کرد برای گروه خود Starlite Wranglers که شامل نوازنده بیس بیل بلک هم می شد، قرارداد آلبوم فراهم کند، با سم فیلیپس از خدمات استودیو ممفیس دوست شد، که بیشتر با عنوان Sun Studios شناخته می شود. و   در آنجا بود که آشنایی او و الویس پریسلی تحول بزرگی در موسیقی جهان پدید آورد

مور تقریبا به تمام آهنگ های اوایل کار الویس زیبایی داده و حتی آن آثار را مدیریت کرده و وقتی که الویس در سال 1958 وارد ارتش شد، با او سفر کرد. او همکاری خود را پریسلی در سال 1960 و پس از ترخیص از ارتش ادامه داد، ولی الویس  به هالیوود رفت و شروع به ساخت فیلم های متعدد نمود و نقش او به عنوان یک گیتاریست به حاشیه رفت. او در سال 1964 آلبومی تولید کرد و نام آن را “The Guitar That Changed the World” گذاشت که به معنی «گیتاری که دنیا را عوض کرد» است. آخرین باری که این دو با هم برنامه اجرا کردند در سال 1968  بود.

مور به عنوان یک موسیقیدان فعال در نشویل باقی ماند و در سال 1970 با گروه Ringo Starr‘s بر روی آلبوم “Beaucoup of Blues” کار کرد. او در اوایل دهه 90 میلادی مجددا شروع به نواختن گیتار کرد و بسیاری از افراد نظیر کارل پرکینز، رانی وود، لون هلم و جف بک را تحت تاثیر خود قرار داد. مور در سال 2000 در تالار مشاهیر راک اند رول پذیرفته شد.اسکاتی مور در 28 ژوئن 2016 در سن 84 سالگی درگذشت.

 

سایر مطالب و اخبار مربوط به “اسکاتی مور” در این وبسایت:

 

scotty-moore
scotty-moore-died

About The Author

"JilVis"

Number of Entries : 1216
Scroll to top