شما اينجا هستيد: Home » گاه شمار » نوامبر » گاه شمار 1 نوامبر در زندگی الویس پریسلی

گاه شمار 1 نوامبر در زندگی الویس پریسلی

گاه شمار 1 نوامبر در زندگی الویس پریسلی:

1955
سم فیلیپس قرار داد خود با الویس پریسلی را به مبلغ 35000 دلار به کمپانی ضبط موسیقی RCA فروخت .
در چنین روزی در سال 1956 ، الویس یک موتور سیکلت جدید هارلی دیویدسون خریداری کرد . او درحالیکه دوستش نیک آدامز سوار بر یک موتور سیکلت قدیمی او را همراهی میکرد ، ناتالی وود را با هارلی دیویدسون جدید خود به موتور سواری برد .

1960
فرد وودوارد یکی از دوستان صمیمی الویس که افسر تجسس پلیس محلی بود ، در اثر حمله قلبی در گذشت . با شنیدن این خبر الویس بسرعت در بیمارستان حاضر شده و در حالیکه سعی داشت به همسر بیوه شده فرد تسلا دهد و با حالتی بوضوح پریشان به وی گفت : مرد بزرگی بود ….یک دوست خوب …”

1969
تک آهنگ الویس پریسلی تحت عنوان “Suspicious Minds ” در صدر 100 موزیک پر طرفدار آن دوران قرار گرفت . این تک آهنگ الویس میرفت تا تازه ترین موزیک شماره یک ایالات متحده شود .

1970
الویس آخرین تعطیلات آخر هفته خود را پیش از شروع تور ماه نوامبرش ، در پالم اسپرینگز سپری کرد .

1971
الویس به منظور دیدار با جویس بووا به واشنگتن دی سی پرواز کرد . در این سفر سانی وست و جیمز کافلی الویس را همراهی میکردند . الویس با استفاده از نام جون باروس در هتل واشنگتن اقامت کرد .

1971
فیلم مستند ” الویس در سفر ” برای نخستین بار نمایش داده شد . این فیلم شامل بخشی از اجراهای الویس از پنجم تا نوزدهم آوریل آن سال بود .
در چنین روزی در سال 1972، الویس و لیندا به لس آنجلس بازگشتند .

1973
الویس از بیمارستان “یادمان باپتیست ” مرخص شد .. در طی همان هفته ، روزی الویس و لیندا به منزل پدری لیندا سم تامسون رفتند . آنها همگی غروب آن روز را را به خوشگذرانی و زمزمه آهنگهایی از سبک بلوز و دیگر سبکهای قدیمی مورد علاقه اشان مثل “ I’m so lonesome I could cry ” و ” Spanish eyes” پرداختند . حتی الویس و لیندا دوئتی را نیز با هم خواندند که سم تامپسون آن را روی یک نوار کاست ضبط نمود .

1976
در طول سه هفته آتی ، الویس بیشتر زمان خود را به پروازهای رفت و برگشت در مسیر شهرهای ممفیس ، دنور ، پالم اسپرینگز و دالاس گذراند .

مترجم : فیروزه

 

عکسهای مربوط به این روز:

الویس با ناتالی وود سوار بر موتورسیکلت هارلی دیویدسون چنین روزی اول نوامبر 1956

الویس با ناتالی وود سوار بر موتورسیکلت هارلی دیویدسون چنین روزی اول نوامبر 1956

 

فایلهای صوتی مربوط به این روز:

فایل صوتی کمیاب از ضبط خانگی ترانه Spanish eyes توسط الویس چنین روزی اول نوامبر 1973

فایل صوتی کمیاب از ضبط خانگی ترانه Your Life Has Just Begun توسط الویس و لیندا تامپسون چنین روزی اول نوامبر 1973

About The Author

Number of Entries : 333
Scroll to top