شما اينجا هستيد: Home » گاه شمار » فوریه » گاه شمار1 فوریه در زندگی الویس پریسلی

گاه شمار1 فوریه در زندگی الویس پریسلی

گاه شمار1 فوریه در زندگی الویس پریسلی: 

1955
در چنین روزی در سال 1955
الویس در دبیرستان رندولف ،می سی سی پی اجرا داشت . الویس یک هفته اجرای خود را همراه با خواننده ای محلی به نام باد دکلمن آغاز کرد. این قرار داد توسط باب نیل مدیر برنامه های الویس در آن زمان تنظیم شده بود.

1956
بعد از چند ساعت خواب ،الویس جهت یک مصاحبه با دی جی دان لارکین در ایستگاه رادیویی WAAT به شهر تورنتون عازم شد.و سپس برای شرکت در یک کنفرانس مطبوعاتی که به افتخار او در هیکوری هاوس برگزار شده بود عازم شد. سپس در جواب این سوال که عکس العمل او در مورد موفقیتش چگونه بود ،گفت :” منو

ترسوند ،میدونید ،تنها می تونم بگم منو می ترسونه . “

1958
جلسه ضبطی از ساعت هفت صبح تا ده شب برگزار شد ولی الویس احساس نا امیدی می کرد از این که شولز نتواتسته است با لیبر و استولر تماس حاصل نماید. کل جلسه ضبط مایوس کننده بود . سمت A صفحه تک آهنگ Wear my ring around your neck تکمیل شد ،اما نه انچنان که الویس تمایل داشت و حتی آهنگ Doncha Think It’s time , نیز بعد از چهل و هشت بار تکرار ،رضایت بخش نبود.استیو شولز هم ناراحت بود از این که نتوانسته ذخیره مناسبی برای ایامی که الویس در سربازی خواهد بود ،فراهم آورد.

1961
الویس جو اسپوزیتو و آنیتا وود را برای دیداری از شهر زادگاهش به تیوپلو برد . در زمین پشت محل تولدش ،علامتی که در آن نوشته شده بود مرکز جوانان الویس پریسلی ، به زمین افتاده بود و اقدامی هم جهت ساختن استخر و ساختمان اصلی ،که الویس چهار ده هزار دلاراز محل اجرایش در سال 57در تیوپلو ، برای ساخت این مرکز اهدا کرده بود ،انجام نپذیرفته بود.

1968
پریسیلا در بیمارستان بابتیست ممفیس ،در ساعت پنج و یک دقیقه بعد از ظهر ،فرزند دختری به دنیا آورد. الویس و سایر همراهانش در لژ مخصوص پزشکان که برای انها در نظر گرفته شده بود ،انتظار می کشیدند . الویس قبل از ترک خانه به قدری مضطرب بود که مادر بزرگش به او یاد آوری کرد ،این پریسیلاست که بچه را به دنیا می آورد ،نه او .یک تیم ویژه از پلیس ممفیس با هزینه شخصی الویس به مدت چهار روز در بیمارستان ،آماده باش بودند.

1969
تمام گروه در آسپن گرد آمده بودند تا نخستین سالگرد تولد لیزا مری را جشن بگیرند.

1970
لیزا مری در دینر شو ،به پریسیلا پیوست تا دومین سالگرد تولدش را جشن بگیرند.

1971
لیزا در سالگرد تولد سه سالگیش ، به دینر شو پیوست . تعدادی از دوستان الویس به همراه گروهی از اعضای پلیس دنور هم ،بنا بر دعوت الویس در آنجا حضور داشتند.

1973
لیزا مری به مناسبت پنجمین سالگرد تولدش ،در شوی ساعت هشت شب در لاس وگاس ،شرکت جسته بود.

1974
لیزا مری ،به دلیل بیماری موفق به شرکت در مراسم جشن تولد سالانه اش در لاس و گاس نشد.

1977
در ساعت دو و نیم صبح ،الویس به اتفاق جینجر ،بیلی و جو اسمیت ،به لوس آنجلس سفر کرد تا نهمین سالگرد تولد لیزا مری را جشن بگیرند ،و سپس به ممفیس بازگشت.

مترجم: شانیا

 

عکسهای مربوط به این روز:

الویس و پریسیلا و لیزاماری در بیمارستان بابتیست ممفیس فوریه 1968

الویس و پریسیلا و لیزاماری در بیمارستان بابتیست ممفیس فوریه 1968

 

فایلهای صوتی مربوط به این روز:

فایل صوتی ترانه Wear My Ring Around Your Neck ضبط شده در استودیو RCA چنین روزی اول فوریه 1958

فایل صوتی ترانه Doncha’ Think It’s Time ضبط شده در استودیو RCA چنین روزی اول فوریه 1958

فایل تصویری مربوط به این روز:

ویدیو کلیپی کمیاب از اجرای زنده الویس (ترانه The Impossible Dream)در تالار نمایشات هیلتون لاس و گاس , نوادا فوریه 1971
توجه: این کلیپ بصورت آماتوری فیلمبرداری شده است

About The Author

Number of Entries : 323
Scroll to top