شما اينجا هستيد: Home » گاه شمار » فوریه » 14 فوریه در گاه شمار زندگی الویس پریسلی

14 فوریه در گاه شمار زندگی الویس پریسلی

14 فوریه در گاه شمار زندگی الویس پریسلی:

1955
الویس تام دیسکین را در هتل راسول (Roswell) ، در نیومکزیکو ، در ساعت سه بعد از ظهر ملاقات کرد. بنا بر سفارش کلنل ، تام دیسکین می بایست یک تبلیغ رادیویی برای الویس انجام می داد و همچنین برنامه او جهت اولین حضورش در شوی هنک اسنو در همان شب را ،دریافت می نمود.
الویس در سالن اجتماعات دبیرستان نورث جونیور ، واقع در راسول ،در ساعات هفت و نه شب برنامه اجرا کرد.

1956
الویس در دبیرستان Charles L. Coon , در ویلسون ،کارولینای شمالی در ساعات هفت و نه شب برنامه اجرا کرد. “شو سوم “در ساعت یازده هم به این برنامه اضافه شد. سایر هنرمندان از اجرای آخرین برنامه خودداری کردند تا این که کلنل قول اضافه پرداخت به آنها داد.

1957
الویس هر دو ورژن آهسته و تند آهنگ Loving You را دراستودیو رادیو رکوردز ،مجددا ضبط کرد.RCA به الویس اطلاع داد که نظر خود نسبت به تمدید قرار دادش را که در تاریخ پانزدهم فوریه 1961 منقضی می شد، اعلام دارد.

1962
الویس اوقات فراغت خود را در گریس لند با تماشای فیلمهای سینمایی تاریخی و فیلمهای روز سپری می کرد ،اتاق تلویزیون در زیرزمین گریس لند قرار داشت و دارای یک پروژکتور شانزده میلیمتری بود که از کمپانی RCA ,تهیه شده بود.

1964
الویس اقامت خود در لاس وگاس را به منظور سفر به لانگ بیچ کالیفرنیا ،کوتاه کرد. وی به نمایندگی از طرف بیمارستان سنت جود در ممفیس ،می خواست قایق بادبانی پوتوماک (Potomac ) را ،به دنی توماس هدیه نماید.

1966
الویس در جلسه ای به منظور انتخاب موسیقی متن فیلم ،شرکت کرد.

1967
الویس یک حلقه از طلای سفید به شکل نعل اسب به قیمت 475 دلار خریداری نمود و همچنین یک سنجاق زنانه به شکل نعل اسب به قیمت 475 دلار به عنوان هدیه ویژه (طلسم شانس ) ولنتاین خریداری نمود.

1968
الویس و پریسیلا بر مزار گلادیس حاضر شدند ،و چند شاخه گل و یک کارت پستال روی قبراو نهادند.روی کارت نوشته شده بود ( از طرف الویس – پریسیلا- لیزا مری ) . با توصیه اکید به سوزاندن کارت و گلها بعد از پوسیدنشان.

1972
کمپانی RCA دینر شو و شو نیمه شب را به منظور معرفی آهنگهای جدید ،ضبط کرد . فلتون جارویس به کار ضبط نظارت داشت ،اما او بیماریش شدت گرفته و نیاز به چند جلسه دیالیز در هفته داشت. ضبط آلبوم لایف هرگزمحقق نگردید ولی آهنگهای این آلبوم در نسخه های بعدی به تدریج گنجانده شدند.

1973
قبل از آغاز دینر شو ،هیلتون اطلاعیه ای بدین شرح صادر کرد :” خانمها و آقایان ،الویس دیشب به دلیل بیماری قادر به اجرای شو اخرشب خود نشد ،اما علی رغم توصیه پزشک معالجش ، دینر شوی خود را اجرا کرد . امشب نیز پزشکانش از وی خواسته اند اجرایی نداشته باشد ،اما او نهایت سعی خود را خواهد کرد. الویس نمی خواهد مردمی را که به شوق دیدار وی آمده اند را نا امید سازد. امشب ،شوی آخرشب نخواهیم داشت. با تشکر.”

1975
الویس از بیمارستان مرخص شده بود ولی به دلیل ممانعت از ازدحام دوستدارانش ،خروج او از بیمارستان بین نیمه شب و یک بامداد صورت گرفت. برای گذراندن دوره نقاهت به گریس لند بازگشت. دکتر نیک جهت تنظیم رژیم دارویی و غذایی الویس اظهار امیدواری نموده و برنامه ای را برای وی در نظر گرفته بود. در این برنامه خود او و یا پرستاری از طرف او ،هر روز جهت نظارت بر مصرف دارو به گریس لند می امدند.دکتر نیک همچنین الویس را تشویق کرد که با او رکت بال بازی کند و زمانی را برای گفتگو با الویس صرف نمود . الویس با تماشای منظم اپیزودهای فیلم old Monty Python ,خنده درمانی می شد.او دیالوگهای این فیلم را حفظ بود.

1977
الویس در Bay front Center ,سنت پترزبورگ ،کالیفرنیا ،برنامه اجرا کرد.

مترجم: شانیا

 

عکسهای مربوط به این روز:

الویس و دنی توماس چنین روزی 14 فوریه 1964

الویس و دنی توماس چنین روزی 14 فوریه 1964

 

الویس و دنی توماس چنین روزی 14 فوریه 1964

الویس و دنی توماس چنین روزی 14 فوریه 1964

 

الویس در Bay front Center ,سنت پترزبودگ ،کالیفرنیا چنین روزی 14 فوریه 1977

الویس در Bay front Center ,سنت پترزبودگ ،کالیفرنیا چنین روزی 14 فوریه 1977

 

فایل تصویری مربوط به این روز:

ویدیو کلیپی از تقدیم قایق بادبانی ریاست جمهوری ( Potomac) را که هدیه خیریه ایست از طرف بیمارستان سنت جود ،ممفیس ، به دنی توماس توسط الویس در چنین روزی 14 فوریه 1964

About The Author

Number of Entries : 329
Scroll to top