شما اينجا هستيد: Home » حقایق » گروه جوردنیرز

گروه جوردنیرز

جوردنیررز نام یک گروه کوارتت(چهارنفره) موسیقی گاسپل است . این گروه در سال 1948 تشکیل شد. این گروه پس از همکاری با الویس پریسلی در برنامه های زنده و ضبط شده به شهرت رسیدند و با بسیاری از هنرمندان مشهور دیگر نیز همکاری کردند. این گروه بین سالهای 1956 تا 1972 با الویس پریسلی همکاری داشتند.

The-Jordanaires

اولین بار 3 اکتبر 1954 در حالیکه چند هفته ای بیشتر از ضبط اولین ترانه الویس نوجوان در استدیو سان رکودز در ممفیس نگذشته بود که او در برنامه ، Grand Ole Opry ،  کنسرت هفتگی در شهر نشویل ، شرکت کرد.

آنجا بود که  الویس با گروه جردنیرز که در این برنامه  شرکت کرده بودند آشنا شد. این گروه ترانه ” صلح در دره” را اجرا کردند و در پایان اجرا الویس با آنها صحبت کرد و گفت که اگر بتواند قراردادی با یک شرکت بزرگ ببندد دوست دارد که این گروه او را همراهی کنند. در 10 ژانویه 1956 هنگامی که الویس با اسکاتی مور و بیل بلک و دی جی فونتانا اجرا داشتند ، الویس از لیبل جدید خود آر سی ای رکودز خواست که گروه جوردن ایرز نیز در اجرا آنها را همراهی کنند. و این شروع همکاری این گروه با الویس پریسلی بود. آنها 14 سال با الویس در بسیاری از اجراهای تلویزیونی ، ضبطهای استدیویی و ترانه فیلمهایش همکاری داشتند.

About The Author

"JilVis"

Number of Entries : 1341
Scroll to top