شما اينجا هستيد: Home » حقایق » الویس و دیکسی لاک

الویس و دیکسی لاک

 

توجه الویس به کلیسای Assembly of God ,کلیسایی که دیکسی لاک پیرو آن بود ،جلب شده بود.این علاقه از انجا ناشی می شد که الویس عاشق موسیقی گاسپل و گروه چهار نفره برادران بلک وود بود که در آنجا آواز می خواندند.در 24 ژانویه 1954 ،دیکسی که در آن زمان چهارده سال داشت ،در طی یک مراسم کلیسایی الویس را دید و به طرف او جذب شد. و به طوری که او بشنود ،با دوستش قرار گذاشت که شنبه شب به اسکیت سواری بروند.

دیکسی-لاک

دیکسی در این مورد می گوید ” به نظر من او زیباترین موجودی بود که تا به حال دیده بودم. جوانی خجالتی که وقتی شروع به خواندن می کرد به قدری انرژی و موجودیت به موسیقی می بخشید که در آن گم می شد.”

شنبه بعدی الویس به سالن اسکیت Rainbow رفت ،جایی که با دیکسی برخورد کردو برای اولین بار با او طرف صحبت شد.

و سپس او را با لینکلن 41 خود به خانه رساند.

بعد از گذشت تقریبا دو هفته از این آشنایی ،در شانزدهم فوریه ،الویس دیکسی را به خانه برد تا با والدینش آشنا شود.و در 26 فوریه الویس و دیکسی در برنامه آواز خوانی گاسپل که در تمام طول شب اجرا می شد ،در تالار اجتماعات Ellis ,برای اولین بار شرکت کردند.الویس و دیکسی در واقع در طی تابستان هر روز یکدیگر را ملاقات می کردند و دو یا سه بار در هفته به سینما می رفتند.در سوم ژوئن 1954 ،دیکسی همراه خانواده اش برای گذراندن تعطبلات ممفیس را به قصد فلوریدا ترک کرد.

هجدهم جولای ،اواخر شب ،خانواده لاک از فلوریدا بازگشتند ،در راه بازگشت به ممفیس ،دیکسی آهنگ Blue moon of Kentucky را از رادیوی ماشین شنید . او می دانست که الویس در Sun Records  مشغول ضبط است :

“من میدانستم که چه اتفاقی افتاده  است ،اما نه من ، و نه الویس هیج تصوری از حد و اندازه این اتفاق  نداشتیم. تلگرامی از او بدین مضمون در یافت کردم ” اونا دارن آهنگهای منو از رادیو پخش می کنن”. او بسیار در این مورد هیجان زده به نظر می رسید.

الویس و دیکسی به ملاقاتهای خود به مدت دو سال ادامه دادند ،در طی این مدت الویس کنسرتهای کوچکی می داد و در کلوپها آواز می خواند.

دیکسی لاک می افزاید ” ابتدا الویس در آمد زیادی از این طریق نداشت ، بیشتر مثل این بود که بگن به عنوان یک پسر شهرستانی کارش خوبه . او هنوز هم در آن هنگام بسیار پاک و ساده بود و ذره ای ریا و ناخالصی  در وجودش پیدا نمی شد.”

مترجم: شانیا

About The Author

"JilVis"

Number of Entries : 1216
Scroll to top