شما اينجا هستيد: Home » الویس شناسی » زندگینامه الویس پریسلی قسمت هفتم

زندگینامه الویس پریسلی قسمت هفتم

bioghraphy-7

داستان زندگی الویس قسمت هشتم

(سالهای 1975-1968) الویس و زندگی هنری

از این سال به بعد الویس تغییراتی در ظاهر و لباسهای خود ایجاد نمود و بر ابهت و شکوه خود افزود.در سال 1969 الویس به اتفاق تهیه کننده برنامه هایش چیپس مومان_CHIPS MOMAN_ با باز نگری و انتخاب صحنه و اجرایی از برنامه ضبط شده اش موفق شد 2 آلبوم بسیار جالب را در ژانویه 1969 ارائه دهد.اسامی این دو آلبوم :

(1)از الویس در ممفیس_
from ELVIS IN MEMPHIS

و

(2) از از ممفیس تا وگاس و از وگاس تا ممفیس_
From Memphis to Vegas/ from Vegas to Memphis

بود. که آلبوم دوم شامل آهنگهای دلهره آور و هیجان انگیزی مثل لیموزین سیاه __long black limousin و آهنگهای رویایی مانند : هر روز چون الان_any day now_ بودند.او توانست چنان پیشرفت نماید که یکی از آهنگهای او به نام در محله فقیر نشین_in the Getto _ توانست در انگلستان و آمریکا به درجات بالای جدول بهترینها و یکی از آهنگهای زیبای وی به نام افکار مشکوک_ suspicious minds_ با ریتم بسیار زیبا و اجرای آواز فوق العاده به بالا ترین رده جدول آمریکا صعود کند. در سال 1969 برای اولین بار در زندگیش به سبک گاوچرانانآمریکایی با صورتی پر ریش و اصلاح نکرده ظاهر شد و آهنگ تغییر عادت_ change of habit_ را اجرا کرد. این آخرین فیلم الویس بود.اهمیت بیشترآن بود که الویس در لاس وگاس برنامه زنده اجرا نمود که با حضور بهترین و ماهر ترین گروه نوازندگان از گیتاریستهایی همچون جیمز برتون وگلن دی هاردین نوازنده پیانو همراه بود. هم زمان با حضور جان لنون_رئیس بیتلها_ در همان سال الویس به اتفاق کارل پرکینز پرکینز آهنگ blue suede shoes را به بازار عرضه کرد.(باز سازی نسخه قدیمی )همچنین یک فیلم مستند به نام : ELVIS that’s the way it is از زندگی الویس همراه با آهنگهایی از آلبومهایش تهیه شد.

خلق شاهکاری دیگرalloha from Hawaii

یکی از بزرگترین افتخارات موسیقی جهان در تمام دوران کنسرت 1973 هاوایی است با نام aloha from Hawaii .این کنسرت در ژانویه 1973 توسط الویس در دو قسمت 90 دقیقه ای اجرا شد و سود آن تماما به بیماران سرطانی اختصاص یافت.هنوز بعد از گذشت 32 سال از تاریخ اجرای آن هنوز این کنسرت رکورد دار کنسرتهای جهان است و در کتاب رکودهای گینس به عنوان بزرگترین کنسرت جهان به ثبت رسیده است.

(سالهای 1975- 1968) الویس و زندگی خانوادگی

بعد از سال 1969 الویس به شدت دچار افسردگی شد و آن به علت اختلافات خانوادگی بود که در زندگی زنا شویی به آن دچار شده بود.همسرش پریسیلا بسیار نا سازگاری میکرد و زندگی آندو روز به روزاز هم فاصله میگرفت. بهانه پریسیلا این بود که الویس مدام در حال کار کردن است و کمتر فرصت همراهی با خانواده را دارد.اما بعدها معلوم شد که پریسیلا عاشق یک مربی کاراته به نام: مایک استون شده است!!!

(1973 – جدایی الویس و پرسیلا)

بالا خره پریسیلا در 9 اکتبر 1973 و در کمال بی رحمی از الویس جدا شد و به التماسهای مظلومانه الویس هم هیچ توجهی نکرد. الویس بیش از اندازه از این جدایی دلشکسته شد به طوری که دچار افسردگی بسیار شدید شد و مدتی هم به علت خستگی روحی و افسردگی شدید در بیمارستان بستری گشت. او دو آهنگ بسیار معروف در غم جدایی از همسرش خواند:

(1) you were always on my mind:

به من بگو-به من بگو که عشق شیرین تو هنوز نمرده است

به من بده-به من فرصت دیگری بده که موجب رضایتت شوم

…………..

(2):don’t cry dady

امروز از بسترم فرو افتادم

در حالیکه صدایی چون رعد در سرم میپیچید

و بالشم هنوز از اشکهای شب قبل نمناک بود

……………

الویس بعد از جدایی از پریسیلا به علت افسردگی شدید به مصرف قرصهای اعصاب قوی روی آورد . از آنجایی که در این سالها الویس بارها و بارها از پریسیلا خواسته بود که باردیگر باز گردد و او امتناء کرده بود بیماری الویس به سرعت بدتر شد. مشکلات روحیش باعث شده بود که با چندین مشگل جسمی هم مواجه شود.از آن جمله بیماریهای روده ای- کبدی- قلبی و تنفسی بود. خورشید زندگی الویس به سرعت در حال غروب کردن بود با این حال در تمام این سالها او فقط و فقط به عشق تنها فرزندش لیزامری زنده بود.

 

About The Author

"JilVis"

Number of Entries : 1207
Scroll to top